300-річчя з дня народження Григорія Савовича Сковороди

«Світ ловив мене, та не спіймав»

Його називають українським  Горацієм, українським Езопом, українським  Сократом, Платоном, Арістотелем.

3 грудня 1722 року народився талановитий письменник, просвітитель Григорій Савович Сковорода. Він був унікальною людиною, оскільки мав безліч обдарувань: музичне, красивий голос, співав у придворній капелі, грав на сопілці, скрипці, бандурі та інших музичних інструментах, мав композиторський хист, знав багато мов, був поетом, мандрівним філософом.

У Молодійському ліцеї також було відзначено 300-річчя з дня народження Григорія Савовича. Учні 9-х класів підготували художні читання поезій, де читали напам′ять поезії «Всякому місту –  звичай і права», «De libertate» («Про свободу»), «Гей ти, пташко жовтобоко». Вихованцями акцентувалась  увага на філософських афоризмах, які є актуальними і в наш час. Також у ролях читали байки та аналізували їх висновки – «сили».  На швидкість відтворювали пазли із зображенням поета.

Учні 10-х класів брали участь у вікторині «Хто швидше?», у якій показали свої знання життєпису та творчості Г.Сковороди.

Вихованці ліцею за круглим столом обговорювали у чому полягає щастя, більшість дітей були згідні із філософом: у  свободі, чистій совісті та  спорідненій  праці.

З Ювілеєм Вас, наш великий український Геніє!

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (02.12.2022)
Переглядів: 208 | Рейтинг: 0.0/0