Європейський день захисту дітей

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Щорічно 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства  з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.
   Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями.
Під час війни поширені різні форми сексуального насильства, кожна з яких є воєнним злочином: зґвалтування, погрози зґвалтування, каліцтво статевих органів, примусова проституція, примус дивитися на сексуальну наругу, сексуальне рабство, примусова вагітність, примусовий аборт, примусове оголення тощо.
   Соціальним педагогом Куцак Т.Л. та практичним психологом Суслик М.В. нашого ліцею протягом дня були проведені різні тематичні заходи у старших класах. А саме: перегляд і обговорення відеоматеріалів «Сексуальне насильство над дітьми: причини, наслідки і профілактика», «Історія Юльки» та «Історія Матеуша», «Відеокурс О.Нагули для батьків «Навчіть дитину захищатися», «Розкажи дорослому, якому довіряєш».
   То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій.
Любов, довіра, увага, розуміння, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (18.11.2022)
Переглядів: 131 | Рейтинг: 0.0/0