Наша школа
Вхід

Сайт працює
Міні-чат
ПОШУК
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 555
Показано матеріалів: 1-50
Сторінки: 1 2 3 ... 11 12 »

 

   У День захисту дітей, у Молодійському ліцеї панувала неймовірна атмосфера радості, гри і веселощів. Діти насолоджувалися кожною митькою цього святкового дня, що був сповнений безтурботного дитинства.

   Всюди по шкільному двору розляглися гомон і сміх дітей. Незважаючи на те, що були зайняті розвагами, малюнки та розфарбовані бетонні плити свідчили про творчий підхід і виявлення дитячого таланту. Радісні малюнки, що прикрасили плити, були різними: весняні квіти, барвисті метелики, сонечка, яскраві візерунки. Кожен малюнок викликав усмішку і радість серед учнів, які демонстрували свою художню майстерність та творчий потенціал.

   На подвір'ї школи влаштовувалися різноманітні активності, що наповнювали свято енергією та веселощами. Діти залюбки брали участь у конкурсах та іграх, які сприяли розвитку їх навичок і змагального духу.

   Неабияким дивовижним моментом свята став виступ кукільного театру, який був організований спеціально для дітей. Чарівні персонажі, які оживали на сцені, розповідали веселі та цікаві історії, які зачаровували маленьких глядачів. Учні з захопленням дивилися на виставу, сміялися та вбирали в себе море позитивних емоцій.

   Цей День захисту дітей в Молодійському ліцеї залишиться у серцях кожного дитини назавжди. Цей святковий день наповнений грою, сміхом, творчістю та незабутніми враженнями, що сприяють розвитку дитячого потенціалу і надають відчуття безпеки та любові до світу.

Новини нашої школи | Переглядів: 8 | Додав: Molodia | Дата: 01.06.2023 | Коментарі (0)

Тиждень Духовності в Молодійському ліцеї

   У Молодійському ліцеї відбувся  Тиждень Духовності, присвячений розумінню та вивченню духовних цінностей. Цей тиждень став особливим часом, коли учні мали змогу поглибитися в духовному світі, розкрити власну внутрішню сутність та зрозуміти значення моральних принципів у житті.

На початку тижня, учні 4-6 класів брали участь у захоплюючих уроках під назвою "Стежками Ісуса Христа". Вони вивчали життя та навчання Ісуса Христа, а також роздумували над Його принципами милосердя, толерантності та любові до ближнього. Ці уроки допомогли молодим учням розширити свої знання про християнство та виховати почуття поваги до релігійних традицій.

Учні 7-х класів зосередились на читанні Євангелія від Івана і обговорюванні Чудес Ісуса Христа. Вони вивчали різні дії та вчинки Ісуса Христа, Його проповіді та притчі, що були відображені в цьому святому писанні. Учасники зустрічей обмінювалися думками та інтерпретаціями цих текстів, намагаючись зрозуміти глибинний зміст і послання, яке Ісус Христос прагнув передати.

Під час Тижня Духовності, великий акцент був зроблений на різноманітних методах навчання, якими користувався Ісус Христос. Учні вивчали, як Він використовував бесіди, розповіді, проповіді та притчі, а також демонстрував принципи через свої вчинки та дива. Це надихало учнів усвідомити, що в дусі духовності можна навчатися та виховуватися не тільки через слова, але й через дії та приклад.

Один з важливих аспектів Тижня Духовності було розглядання різних див, які Ісус творив перед своїми учнями. Учні досліджували записані в Євангеліях дива Ісуса та ділилися власними спостереженнями та враженнями. Цей підхід дозволив молодим людям усвідомити, що духовність має безмежний потенціал і може відкривати нові горизонти розуміння світу.

   Тиждень Духовності в Молодійському ліцеї виявився надзвичайно цікавим та пізнавальним для учнів. Він допоміг молоді розширити свій духовний світ, зрозуміти цінність моральних принципів та навчитися бути більш толерантними та співчутливими. Цей тиждень став важливою складовою частиною формування особистісного розвитку та духовності учнів, які в майбутньому зможуть принести позитивні зміни у світі навколо них.

Новини нашої школи | Переглядів: 11 | Додав: Molodia | Дата: 19.05.2023 | Коментарі (0)


   У Молодійському ліцеї цей день був особливим і запам'ятовуваним. З ранку учні та викладачі з'явилися у вишиванках - символі національної гордості. Усі коридори та класні кімнати ожили від яскравих кольорів та витончених візерунків.

Розпочалася ця святкова подія із спільного зібрання, де директор привітав всіх присутніх та наголосив на важливості збереження традицій та культурних цінностей. Потім настав час для різноманітних заходів.

Учні взяли участь у майстер-класах з вишивання, де вони мали можливість виразити свою творчість та створити унікальні вишиванки. Кожен старанно підбирав кольори та орнаменти, створюючи неповторний дизайн.

Також пройшли різні конкурси та вікторини, пов'язані з українською культурою та традиціями. Учасники змагалися в розпізнаванні вишивок, знаннях про регіональні вишивки та історії вишиванки. Цікаві завдання сприяли поглибленню знань та підвищенню інтересу до народної спадщини.

Цей день був особливим для Молодійського ліцею, де кожен міг показати свою любов до народних традицій та виразити свою національну ідентичність через вишиванку. 

   Дякуємо нашим захисникам і захисницям за те, що сьогодні в більшості українських міст ми можемо одягнути вишиванки і не відчувати загрози власному життю. А поки тримаймо культурний фронт та оберігаймо нашу культурну спадщину!


Новини нашої школи | Переглядів: 50 | Додав: Molodia | Дата: 18.05.2023 | Коментарі (0)

15 травня — Міжнародний день захисту клімату

Відбулася екологічна акція у  парку відпочинку с. Молодія, де чудово проводять час діти з батьками, учні, молодь села та гості.

 Учні переконанні, що дбати про чистоту довкілля потрібно незалежно від пори року.

Але…. На жаль трапляються випадки умисного псування лавок для відпочинку, урн для сміття, огорож та іншого майна.  Закликаємо до збереження парку.

 Інформація для відома, для тих хто умисно пошкоджує майно:

Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах -   карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Тож, давайте збережемо разом з вами зелену зону центру села! Нехай він і залишається улюбленим нашим парком для відпочинку киян, де можна відпочити душею послухавши співи пташок, посидіти на лавці чи газоні читаючи книгу, погодувати майже ручних білочок і диких птахів, займатися спортом та просто насолоджуватись життям.

 

 

Новини нашої школи | Переглядів: 42 | Додав: Molodia | Дата: 15.05.2023 | Коментарі (0)

 

  Щорічно у другу неділю травня в Україні офіційно відзначають свято, що присвячене одній з найрідніших людей у житті – Матері, День матері у 2023 році припадає на 14 травня. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

 

    Найперше слово, яке вимовляють діти в усіх країнах світу, – це слово «мама», і вже за цим святим і найріднішим словом діти навчаються інших слів своєї рідної мови. Мама, матінка, матуся…
Зворушливе відеовітання з нагоди Дня матері підготували учні Молодійського ліцею . Вони зібралися, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій людині – рідній неньці, подякувати за любов і турботу.
З дитячих вуст звучали найщиріші слова подяки матерям. 
Дорогі жінки! Милі мами і бабусі!
Вітаємо вас зі святом – Днем матері! Мама – це найдорожче і світле, що є на світі. Вона завжди радіє успіхам своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок.             Немає людини ближчої і ріднішої! Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові! Миру і затишку ваших оселях!

Новини нашої школи | Переглядів: 17 | Додав: Molodia | Дата: 10.05.2023 | Коментарі (0)

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

День пам'яті та примирення є дуже важливим днем для України. Ця визначна дата нагадує нам про трагічні події Другої світової війни та про тих, хто віддав своє життя за нашу свободу.

У Молодійському ліцеї ми провели ряд заходів, щоб вшанувати пам'ять про загиблих героїв. На початку ми провели мінуту мовчання, щоб вшанувати пам'ять про всіх тих, хто віддав життя за нашу країну. Також гуртківці "Вишиванка" виготовили символ Дня пам'яті та примирення - маки з червоної тканини, які були використані  як символ нагадування про значення цього дня.

Після цього ми долучилися до відкриття виставки "Слава героям!", яка була присвячена подіям Другої світової війни. На виставці були представлені фотографії, документи та речі, які пов'язані з цим періодом історії.

Також ми провели лекцію про важливість збереження пам'яті про трагічні події минулого та про те, як можна запобігти подібним трагедіям у майбутньому. Ми наголосили на тому, що наша країна переживає нелегкі часи, і тому важливо пам'ятати про те, що ми повинні залишатися єдиною та міцною нацією, яка не забуває свою історію та своїх героїв.

Загалом, проведені заходи нагадали нам про важливість пам'яті про тих, хто віддав життя за нашу країну, та про те, що ми повинні бути єдиним народом, який не забуває свою історію. Вшанування пам'яті про нашу історію допомагає нам розуміти сучасні виклики та завдання, з якими стикається наша країна, та зміцнює нашу національну ідентичність та єдність.

Проведені заходи були корисними та показали нашу повагу та шану до героїв нашої країни, які боролися за нашу свободу. Ми сподіваємося, що нагадування про трагічні події минулого та про значення Дня пам'яті та примирення допоможуть нашій країні зростати та розвиватися як міцна та єдина нація.

Нехай наша повага до нашої історії та наших героїв залишається незмінною, а наша національна єдність допоможе нам перемогти виклики сучасного світу.

Вічна і світла пам'ять українським воїнам, які віддали свої життя у Другій світовій війні. Пам'ятаємо їхній подвиг і всі злочини гітлерівського режиму. Молимося за наших військових, які борються з російським нацизмом.

 

Новини нашої школи | Переглядів: 17 | Додав: Molodia | Дата: 08.05.2023 | Коментарі (0)

Тиждень соціально-психологічного супроводу в Молодійському ліцеї

  З 24.04 по 28.04.2023 р. у нашому ліцеї був тиждень соціально-психологічного супроводу. 
Основна мета цього тижня – психологічне розвантаження та психологізація всіх учасників навчально-виховного процесу. Проведення тижня соціально-психологічного супроводу – цікавий творчий процес, в якому були задіяні всі учасники навчально-виховного процесу.    Були підібрані такі заняття, ігри, тести, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм проведення дозвілля, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки. Кожен бажаючий учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору й обґрунтувати її. 
Кожен день Тижня був сповнений цікавих заходів і мав свою назву та девіз. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.
   Усі учасники навчально-виховного процесу були активними учасниками тижня соціально-психологічного супроводу
Зокрема з педагогами було проведено тренінгове заняття на тему «Оминаймо гості кути».  Педагоги вчилися опановувати ефективні способи запобігання й розв’язання конфліктів. Не залишилися поза увагою і батьки вихованців. Їм надавалися поради «Виховання без насильства» в онлайн -форматі.

   Цікавими для учнів виявилися такі заняття:вправа «Колір настрою», арт- терапія «Автопортрет класу» та «Щастя це…», 
Активними учасниками тренінгового заняття, також були учні 7 класу, які взяли активну участь у занятті на тему «Від планування часу – до успіху».
З учнями 8-х та  9-х класів проведено профілактичні бесіди про шкідливість куріння електронних сигарет та вживання алкогольних напоїв, вплив алкоголю на організм людини.
На сайті ліцею створено електронну скриню довіри, де учні мають змогу анонімно звернутися по допомогу до практичного психолога та соціального педагога.
   Проведення тижня соціально-психологічного супроводу має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.

Новини нашої школи | Переглядів: 12 | Додав: Molodia | Дата: 28.04.2023 | Коментарі (0)

Шановна Філіча Вікторівна!

  Від імені всього колективу та учнів, з великою радістю вітаємо Вас з прекрасним ювілеєм! Ваша невтомна праця, відданість освіті та турбота про наше навчальне середовище викликають захоплення та глибоку повагу.

  Ми висловлюємо Вам нашу вдячність за безліч зусиль, які Ви вкладаєте у розвиток ліцею, за Вашу мудрість та підтримку, які допомагають нам стати кращими.

  Бажаємо Вам міцного здоров'я, нескінченного ентузіазму, успіхів у всіх починаннях та радості у родинному житті. Нехай кожен день буде наповнений гармонією, новими досягненнями та задоволенням від здійснення Ваших планів!

З щирими побажаннями,
колектив та учні ліцею!)

Новини нашої школи | Переглядів: 13 | Додав: Molodia | Дата: 25.04.2023 | Коментарі (0)

Дорогі вчителі, батьки та учні ліцею!

   Від імені Молодійського ліцею ми щиро вітаємо Вас зі світлим святом Воскресіння Христового, Великоднем! Це свято символізує перемогу життя над смертю, любові над ненавистю та світла над темрявою.

   Ми хочемо висловити свою щиру подяку вчителям ліцею за вашу невтомну роботу, терпіння і мудрість, завдяки яким наші учні отримують знання і навички, необхідні для розвитку та зміцнення їхнього майбутнього. Ви справжні світловіди, які направляють їх у світ знань і відкриттів.

   Батькам хочемо висловити вдячність за вашу підтримку і любов, яку ви даруєте своїм дітям. Ви є основою, на якій формується характер і світогляд майбутніх поколінь. Ваша самовіддача і небайдужість є прикладом для нас усіх.

   Дорогі учні, у цей святковий день хочемо побажати вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, натхнення і віри у свої сили. Пам'ятайте, що навчання є вашим шляхом до успіху та самореалізації. Вивчайте нове з радістю, розвивайте свої здібності та прагніть до зірок.

 

  Шановні співробітники ліцею – всі, хто допомагає у нашому навчальному закладі! Ми не можемо забути висловити свою вдячність вам за вашу працю та незмінну підтримку. Ви є невід'ємною частиною нашої великої родини, і ваші зусилля створюють комфортне та затишне оточення для розвитку і навчання наших учнів. Ви піклуєтеся про порядок і чистоту приміщень, забезпечуєте смачні та корисні страви, а також допомагаєте у вирішенні багатьох адміністративних питань. Щиро дякуємо вам за вашу відданість та професіоналізм.

 

 Хай у вашому житті завжди панує мир, добро і гармонія. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З найкращими побажаннями, Молодійський ліцей

Новини нашої школи | Переглядів: 34 | Додав: Molodia | Дата: 16.04.2023 | Коментарі (0)

#ТижденьДуховності2023 #НПВБуковина2023 

   У Молодійському ліцеї пройшов тиждень духовності, присвячений розвитку моральних та етичних цінностей серед учнів. Протягом тижня було проведено ряд заходів, які сприяли поглибленню знань у цій галузі та вихованню духовної культури серед учнів.

   Програма тижня включала в себе уроки про те, як розвивати свою духовність та як зберігати моральні цінності в житті, духовні бесіди та обговорення важливих тем, пов'язаних з релігією, мистецтвом та культурою.

  Учні ліцею були зацікавлені в цій темі та активно брали участь у заходах, ділилися своїми думками та досвідом. Тиждень духовності став корисним досвідом для учнів та вчителів, які отримали нові знання та навички для розвитку своєї духовності.

Новини нашої школи | Переглядів: 22 | Додав: Molodia | Дата: 07.04.2023 | Коментарі (0)

Державна служба України із надзвичайних ситуацій оголошує створення та набір в Дружини юних рятувальників-пожежних.


Топ-5 причин, чому варто долучитися до руху юних-рятувальників:
֍ участь у тематичних вечірках, творчих зльотах, концертах, стендап-виступах, челенджах на протипожежну тематику;
֍ створення стильного, графічного / відео-контенту та публікування в соціальних мережах, сайтах;
֍ екскурсії до пожежно-рятувальних підрозділів (+селфі з героями без зброї), класів безпеки, музеїв, виставок на протипожежну тематику;
֍ поїздка до літніх таборів й участь у спортивних змаганнях, рятувальних квестах, фестивалях;
֍ походи на природу та влаштування пікніків, хотдог-паті, барбекю-фестів, гамбург-шоу тощо для юних рятувальників та їх однолітків, друзів, батьків.

Всім бажаючим приєднатися до даного руху необхідно пройти анкетування за QR-кодом.


Юні рятувальники та рятувальниці, наш дружній рятувальний колектив чекає на Вас.

Новини нашої школи | Переглядів: 16 | Додав: Molodia | Дата: 10.03.2023 | Коментарі (0)

У день народження Кобзаря учні зачитали улюблені вірші поета.

Сьогодні його твори актуальні, як ніколи, адже Україна в умовах війни з росією знову змушена виборювати свою свободу і незалежність. ШЕВЧЕНКО ЗАКЛИКАЄ – УКРАЇНА ПЕРЕМАГАЄ!

У рамках читань пролунали, зокрема, вірші «Садок вишневий коло хати» , «Ісаія.Глава 35», «Думи мої,думи мої»,  «Заповіт», «Зоре моя вечірняя», «Мені однаково  чи буду...» 

Вплетімо у вінок Великому Кобзарю його могутнє слово, його щиру віру, його любов до ближнього. Читаймо  і перечитуймо Шевченкове слово, вивчаймо його творчість, станьмо гідними його заповідей і мрій!

 

 

Новини нашої школи | Переглядів: 65 | Додав: Molodia | Дата: 09.03.2023 | Коментарі (0)

   Шановні жінки, колеги! Вітаємо вас зі святом весни. Сьогодні ми відзначаємо ваше свято, свято ніжності, краси та милосердя. Ваша відданість та працелюбність, кмітливість та здібності є великою допомогою для розвитку нашої громади та ліцею.

   Ми дуже пишаємося вашою відданістю та працелюбністю, кмітливістю та здібностями, які неоціненні для нашої спільноти. Разом з тим, цінуємо вашу волонтерську діяльність та підтримку наших солдат. Ваша самопожертва та відданість - це великий приклад для нас усіх.

   Ви - мама, донька, сестра, дружина, колега та наставник, які додають кольору та значення нашому життю. Ваша допомога надзвичайно цінна для нас, і ми висловлюємо подяку за вашу відданість та волонтерську діяльність.

   Нехай кожен день приносить вам здоров'я, щастя та радість, а ваша відданість та сила допомагають вам досягати великих цілей та мрій. Ще раз вітаємо зі святом 8 Березня та висловлюємо свою повагу та подяку.

Новини нашої школи | Переглядів: 54 | Додав: Molodia | Дата: 08.03.2023 | Коментарі (0)

Трикутник партнерства: вчителі-діти -батьки

«Коли школа, громада, батько та мати
виступають в єдності – це справжнє навчання
дітей мудрості, любові, гармонії доброти,
ласки і вимогливості»
Василь Сухомлинський

    3 лютого 2023 року у Молодійському ліцеї відбулася батьківська конференція. Серед присутніх були: батьки, вчителі, учні, психологічна служба закладу, сільський староста – Лазар ФІАЛКОВСЬКИЙ, представники ювенальної поліції Чагорської ТГ.

   Директор ліцею, Філіча САРАФІНЧАН, ознайомила присутніх із порядком денним та розповіла про виконання Стратегії Молодійського ліцею на 2020-2025 роки, безпечне освітнє середовище, труднощі та виклики, пов’язані з нинішньою ситуацією в Україні.


   Представники ювенальної поліції акцентували увагу на відповідальності батьків за вчинки дітей та провели профілактичні бесіди про правопорушення серед неповнолітніх. Проінформували про служби та організації , до яких можна звернутися у разі, якщо вони стали потерпілими або свідками вчинення домашнього насильства. Про типові ознаки булінгу та відповідальність за діяння.


    Марія СУСЛИК, психолог ліцею, надала рекомендації, як допомогти дітям пройти крізь виклики війни. Що зараз, як для батьків, так і для педагогів надважливим є підтримати учнів. Не лише дати знання, а й мотивувати їх здобувати, дієво залучити до навчального процесу школярів. Коли дитина психологічно налаштована, відчуває підтримку, у неї з’являється більше мотивації навчатися, вона звільняється від зайвих хвилювань та направляє енергію на те, що їй цікаво, що її розвиває.


   Олена КРУЛІКОВСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи, розповіла про особливості дистанційного навчання, зокрема, в умовах воєнного стану. Ознайомила присутніх з особливостями складання учнями 11-х класів НМТ-2023. Подякувала батькам і дітям за участь у олімпіадах і конкурсах .


   Оксана МАНДРЕК, заступник директора з виховної роботи, підкреслила, що академічна доброчесність залежить від усіх учасників освітнього процесу, починається із доброчесної поведінки кожного: учнів, батьків, вчителя. Висловила щиру вдячність присутнім за активну участь у волонтерській роботі.


            Отже, співпраця родини і школи має ґрунтуватися на взаємоповазі, рівноправному партнерстві. Педагогічний колектив та колектив батьків – це єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю.


   Колектив Молодійського ліцею щиро вдячний батькам, які знайшли час і можливість завітати до ліцею, адже батьківська громадськість – важливий союзник закладу освіти у вихованні та навчанні молоді, формуванні життєвих цінностей, стійких переконань, відповідальності за навчання та власну поведінку.

 

          

 

Новини нашої школи | Переглядів: 21 | Додав: Molodia | Дата: 04.03.2023 | Коментарі (0)

1 березня в Молодійський ліцей завітав " Чернівецький академічний обласний театр ляльок з виставою
"Мишкові гулі". Діти були  в захваті від яскравих казкових героїв. Повчальна історія маленького ведмедика залишила безліч позитивних емоцій молодшим школярам. Актори чудово зуміли передати риси характеру кожного персонажу, створити неповторний настрій, додати нотки гумору. Та й проблеми, яких торкнувся  автор сценарію, дуже актуальні.

Новини нашої школи | Переглядів: 29 | Додав: Molodia | Дата: 01.03.2023 | Коментарі (0)

“Ми сильніші за це. Це був рік мужності. Рік небайдужості. Рік болю. Рік надії. Рік витримки. Рік єдності. Рік незламності”, — Зеленський.

Автори відео учні 7-А класу та класний керівник Слухінська Яна Іванівна

Новини нашої школи | Переглядів: 49 | Додав: Molodia | Дата: 24.02.2023 | Коментарі (0)

Вчені зазначають, що в світі існує близько 7 тисяч мов. Однак лише одна з них є для кожного з нас рідною. Це мова, якою ми думаємо, розмовляємо та шепочемо, навіть якщо нас ніхто не чує)))

Українська мова – наш спадок і наше майбутнє, код нації і душа народу.

Вона вирізняє нас від інших національностей. Як тільки ми чуємо її за кордоном, ми знаємо точно, що поруч із нами «свій», українець.

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, варто згадати, що мова житиме доти, доки житимуть її носії.

Тож цінуймо, плекаймо й славімо своє, рідне!

Новини нашої школи | Переглядів: 20 | Додав: Molodia | Дата: 21.02.2023 | Коментарі (0)

 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Трагічні події у лютому 2014 року назавжди змінили історію нашої країни. 
 Щоб вшанувати загиблих учасників Революції Гідності учні  Молодійського ліцею приєлналися  до акції «Янголи пам’яті».
Фігурки із білого паперу символізують світлі душі тих, хто загинув за свободу та демократичні цінності нашої держави. Ними прикрасили кущ калини.
 Ми пам’ятаємо про їх відданість Батьківщині і самопожертву. Ми скорбимо за кожним, хто вже не зможе розділити радість від перемоги України у цій жорстокій війні.

Новини нашої школи | Переглядів: 40 | Додав: Molodia | Дата: 20.02.2023 | Коментарі (0)

День спонтанного прояву доброти

700

    «Життя дано для добрих справ» – говорить народна мудрість. А для того, щоб люди не забували про  таку рису, як доброта – 17 лютого відзначають Всесвітній день спонтанного прояву доброти. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих. Доброта – це якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай. Навіть просто добра усмішка незнайомої людини – вже здатна творити чудеса. Люди, які роблять добрі справи, краще почуваються фізично, відчувають своє життя більш гармонійними.
    Практичним психологом Суслик М.В. та соціальним педагогом Куцак Т.Л. були проведенні цікаві заходи. А саме:
-Ознайомили учнів із визначеннями «Що таке доброта?»
-створювали КВІТКУ ДОБРА, на пелюстках якої записували, що для них означає добро,
- гра в «Деформовані прислів’я про добро»,
- розмальовка «Добрі справи»;
- фізкультхвилинка «Котики!»
- по завершенню учні переглянули мультфільми про добро,  а також взяли участь у релаксаційній хвилинці від психологічної служби.
Щиро віримо та сподіваємось, що спонтанні прояви доброти стануть                Вашою щоденною звичкою, а це обов`язково допоможе зробити світ добрим, світлим, приємним!

Новини нашої школи | Переглядів: 38 | Додав: Molodia | Дата: 17.02.2023 | Коментарі (0)

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

Новини нашої школи | Переглядів: 40 | Додав: Molodia | Дата: 16.02.2023 | Коментарі (0)

Вирішуємо конфлікти мирно і конструктивно

        Відомий французький письменник Антуан де Сент Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей – тонкий і складний процес. Кожен із нас вчиться цього усе своє життя, здобуваючи досвід часто через помилки і розчарування. На жаль, нерідко ми потрапляємо у ситуації, які визначаємо як конфліктні. Вони вносять напруження у стосунки, позбавляють спокою і радості. Що менше виникає конфліктів, то краще можуть порозумітися люди.

        13.02.2023 року практичний психолог ліцею Марія Суслик  провела тренінгове заняття на тему: «Вирішуємо конфлікти мирним шляхом».  Метою заняття було формування вміння вирішувати конфліктні ситуації, попереджуючи їх виникнення, поважати особистість кожної людини, визначати стилі поведінки педагога в конфліктних ситуаціях, формувати навички конструктивної взаємодії членів педагогічного колективу , навчати запобігати конфліктам, уникати образ, мирно розв'язувати їх, тактовно відстоювати свою думку, дискутувати за допомогою аргументів .

Під час тренінгу були використані такі вправи«Асоціативний ряд», «Незакінчене речення», « Наслідки конфлікту», «Мозкова атака», а також техніка виведення образи «Пустий стілець».

Педагоги брали активну участь у виконанні вправ. Ділилися досвідом, як вирішувати конфліктні ситуації.  Заняття було цікавим та змістовним.

        Заключне слово педагога:

-Доброзичливість людей один до одного може допомогти не лише у вирішенні конфлікту,а й запобігти  його виникненню.

- Давайте закінчимо нашу зустріч на оптимістичній ноті, з вірою в те, що кожен з нас може внести свою часточку добра  в людські стосунки.

Новини нашої школи | Переглядів: 26 | Додав: Molodia | Дата: 15.02.2023 | Коментарі (0)

Звіт про провевення тижня «Інтернет залежності»  у 2023 році

Як актуальна проблема сучасності.

У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу. Інтернет дає можливість пошуку навчальної інформації, розкриває перед нами розмаїття освітніх послуг, включаючи навчальні дистанційні курси, бібліотеки, інтерактивні енциклопедії та словники, перекладачі і т. інше, але так і зловісною павутиною, яка губить людей.

 В той же час, таке активне використання Всесвітньої мережі призводить до виникнення певної адикції, особливо серед підлітків, а саме – Інтернет-залежності. Тому перед батьками та вчителями зокрема, стоїть проблема вчасного запобігання виникнення Інтернет- залежності в учнів та максимального пояснення підростаючому поколінню корисних можливостей Всесвітньої мережі.

7 лютого оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Упродовж періоду з 06 по 10 лютого в Молодійському ліцеї проходив тиждень  « Інтернет залежності». Відповідно до затвердженого плану проведено чимало заходів спрямованих щодо посиленого використання глобальної мережі в освітніх цілях. Практичним психологом Суслик М.В. та соціальним педагогом Куцак Т.Л. були проведені різноманітні заходи. На початку тижня діти та підлітки отримали можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики; із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет».

День безпечного Інтернету в Україні класні колективи відзначили шляхом проведення години спілкування на тему «Інтернет очима дітей», випуском інформаційних листівок, буклетів, коллажів «Мережева етика», “Безпека дітей в інтернеті”, “Мережа як стиль життя”. Учителькою інформатики було проведено урок-практикум “Зворотній бік Інтернету”. Практичний психолог та соціальний педагог надавали консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для школярів було організовано відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини. В учнівських колективах протягом тижня проводилися ігрові заняття з використанням різних інтерактивних форм.

Психологічна служба школи провела виховні години з учнями 5-7-х класів на тему «Безпека в Інтернеті». Їх мета – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.

Оформлення інформаційного стенду "Про Безпечний Інтернет» , перегляд відеороликів про безпечний інтернет, безпеку дітей в інтернеті та інтернет-залежність, із старшими класами про «Групи смерті»,  Мультфільми про « Безпечний інтернет!» для 1-х класів, Урок – гра для 3-4-х класів «Безпечний Інтернет та правила роботи в ньому» , в 2 класі Гра-Квест «Подорож безпечною Мережею!». Конкурс буклетів «Безпечний Інтернет починається з тебе» в 6 класі. Відеоролики «Про безпечний інтернет!» .­ 8-9 класи. Презентація « Безпека дітей в інтернеті» в 7 класах.  Для педагогів проведено відео перегляд «STOP-SEXTING!» В 11-х класах проведено  профілактичний відеоурок « Грумінг». Розроблені поради для учнів у яких виявлено інтернет залежність «25 порад як стати незалежним

Натисніть на назву, щоб відкрити статтю повністю

Новини нашої школи | Переглядів: 24 | Додав: Molodia | Дата: 10.02.2023 | Коментарі (0)

   Юність… Це справді найкраща пора життя людини і проходить вона в школі. Юність захоплює дружбою, мріями, першим коханням.
   У Молодійському ліцеї багато років зберігається традиція проводити зустрічі випускників у першу суботу лютого.Цьогоріч, у 2023 році, - це 4 лютого.
  Шкільні роки– найкращі роки людського життя. На жаль, тільки з плином часу розуміємо цю просту  істину.    Прожити ще хоч раз якусь частину з цього неповторного періоду життя можна за допомогою спогадів...

Новини нашої школи | Переглядів: 141 | Додав: Molodia | Дата: 04.02.2023 | Коментарі (0)

     Україна виплекала не одне покоління мужніх воїнів, стала свідком незлічених героїчних подвигів та оповила серпанком смутку мільйони історій невинно загублених душ.
    29 січня ми традиційно відзначаємо День пам’яті Героїв Крут. Сьогодні українці згадують сміливість, патріотизм та силу духу молодих юнаків, які загинули в нерівною бою, захищаючи Батьківщину. 300 студентів та гімназистів проти тисяч солдатів більшовицької армії. Тоді їм вдалося  призупинити наступ противника і виграти такий важливий на той момент час. 
    Сьогодні наші захисники знову протистоять чисельно переважаючому ворогу, демонструючи сталевий дух і відданість рідній землі. Вони – справжні герої, крутяни сучасності та наші янголи-охоронці, які здобувають нашу Перемогу! 
    Пам’ятаємо всіх і кожного, хто віддав своє життя за незалежність України.   
Низький уклін та безмежна шана українським захисникам!

Учні 10-А класу провели вікторину ,, Пам'ятаємо  ГЕРОЇВ КРУТ''

 

Новини нашої школи | Переглядів: 27 | Додав: Molodia | Дата: 30.01.2023 | Коментарі (0)

 

В 2023 році Молодійський ліцей всім  бажає перемоги, натхнення та міці, щоб відбудовувати та покращувати нашу рідну Україну! Хай ніколи не згасає у серці любов, а жага робити світ та життя кращими лише збільшується! Веселих свят, мирного неба! Цей рік подарує нам усім перемогу та спокій. , щоб вас супроводжував успіх, затишок і гармонія! Побільше позитивних емоцій, радісних ситуацій, приємних сюрпризів. 
    Радісно б'ють куранти і стукають серця в очікуванні чудес, веселе свято виблискує новорічними вогниками, усмішками та бризками шампанського. Нехай атмосфера свята, надії, радості буде з вами весь рік, нехай щастя переповнює думки і почуття, а здоров'я дасть можливість здійснити всі мрії. Зі святом, з Новим роком!

 

Новини нашої школи | Переглядів: 31 | Додав: Molodia | Дата: 31.12.2022 | Коментарі (0)

19.12 в Молодійському ліцеї були проведені змагання з волейболу серед учнів 8-9х класів на призи Святого Миколая. В змаганнях прийняли участь 40 учнів з 4х класів. Перше місце посіла команда 9-Б класу, яка була нагороджена перехідним кубком.

Новини нашої школи | Переглядів: 54 | Додав: Molodia | Дата: 20.12.2022 | Коментарі (0)

Звіт про проведення Акції 16 днів проти насилля

                                                                                          
    Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами у справах сім’ї та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

    Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році;
    Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.
   Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
   Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.
   Безумовно, проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.
Досягнення позитивних результатів у протидії насильству в сім’ї, щодо жінок, дітей можливе тільки за умови соціального партнерства державних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості й розробки механізму міжвідомчої взаємодії у цих питаннях.
   До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:

 • – кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;
 • – кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;
 • – кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!                                     
Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім'ї. Адже ця проблема досить часто є прихованою і для суспільства, і для тих, хто є жертвою такого насильства. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства в родині.
   Кожен, хто потерпає від насильства має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному - і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
   Упродовж усього періоду Акції в Молодійському ліцеї відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Практичним психологом  Суслик М.В. та соціальним педагогом Куцак Т.Л. були проведені різноманітні заходи: оформлення інформаційної дошки, виставка малюнків «Щаслива сім’я без насильства», перегляд відеороликів про булінг та кібербулінг для підлітків, виготовлення та розповсюдження буклетів «Насильство та протидія йому», акція «Наші долоньки не для биття». Розповіли учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. Провели дослідження з метою діагностики  обізнаності з проблеми насильства. Також розповіли про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Учні переглянули відео-ролик «У чому причина насилля серед дітей», що змусило учнів задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.
   В онлайн режимі ознайомили батьків з відеороликами на тему: Грумінг, Секс-чатинг, Сексуальний шантаж та Секстинг.
   1 грудня весь світ відзначав Всесвітній день боротьби зі СНІДом, тому шкільна родина долучилася до важливої Всесвітньої проблеми. Учнями школи проведено флешмоб, який символізує боротьбу з ВІЛ/СНІДом. Провели анкетування серед учнів старших класів з метою діагностики обізнаності про ВІЛ/СНІД.
    До Акції 16 днів проти насилля були залученні: інспектор сектору ювенальної превенції Чернівецького РУП лейтенант поліції Сергій Мурару спільно із поліцейський офіцером громади Чагорської ТГ капітаном поліції Сергієм Бойчуком та начальником служби у справах дітей Чагорської ТГ Тетяною Лотоцькою, які розповіли учням про види насильства та шляхи його подолання. Розповіли про служби та організації до яких можна звернутися у разі якщо вони стали потерпілими або свідками вчинення домашнього насильства чи будь якого правопорушення. Під час зустрічі учні були активні, задавали багато питань та ділились думками на рахунок насильства та булінгу.
Протягом акції було проведено чимало заходів , які охопили всі важливі дати даної акції.
Проведенні заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків.        Сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.

Новини нашої школи | Переглядів: 40 | Додав: Molodia | Дата: 13.12.2022 | Коментарі (0)

Проведені змагання серед 5х класів з гри Фрізбі Алтимат в рамках програми НУШ з ФК.

 В змагання першими стали учні 5-А класу, 5-Б другі та 5-В треті.

Новини нашої школи | Переглядів: 44 | Додав: Molodia | Дата: 07.12.2022 | Коментарі (0)

День української хустки:

мамина хустка – як пам’ять роду…

 

Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна.

Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як пам`ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.

Тож відроджуємо, поважаємо та пропагуємо генетичні скарби нашого народу .Це  гарне свято стало хорошою традицією для нашого ліцею!

Новини нашої школи | Переглядів: 52 | Додав: Molodia | Дата: 07.12.2022 | Коментарі (0)

   

  Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність. Нехай Господь береже кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

 

Новини нашої школи | Переглядів: 46 | Додав: Molodia | Дата: 06.12.2022 | Коментарі (0)

«Світ ловив мене, та не спіймав»  

      

Його називають українським  Горацієм, українським Езопом, українським  Сократом, Платоном, Арістотелем.

   3 грудня 1722 року народився талановитий письменник, просвітитель Григорій Савович Сковорода. Він був унікальною людиною, оскільки мав безліч обдарувань: музичне, красивий голос, співав у придворній капелі, грав на сопілці, скрипці, бандурі та інших музичних інструментах, мав композиторський хист, знав багато мов, був поетом, мандрівним філософом.

   У Молодійському ліцеї також було відзначено 300-річчя з дня народження Григорія Савовича. Учні 9-х класів підготували художні читання поезій, де читали напам′ять поезії «Всякому місту –  звичай і права», «De libertate» («Про свободу»), «Гей ти, пташко жовтобоко». Вихованцями акцентувалась  увага на філософських афоризмах, які є актуальними і в наш час. Також у ролях читали байки та аналізували їх висновки – «сили».  На швидкість відтворювали пазли із зображенням поета.

  Учні 10-х класів брали участь у вікторині «Хто швидше?», у якій показали свої знання життєпису та творчості Г.Сковороди.

   Вихованці ліцею за круглим столом обговорювали у чому полягає щастя, більшість дітей були згідні із філософом: у  свободі, чистій совісті та  спорідненій  праці.

   З Ювілеєм Вас, наш великий український Геніє!

 

Новини нашої школи | Переглядів: 45 | Додав: Molodia | Дата: 02.12.2022 | Коментарі (0)

Тиждень толерантності


   У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 14 по 18 листопада 2022 року соціальним педагогом Куцак Т.Л. та практичним психологом Суслик М.В.  було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ під девізом «Ми різні – в цьому наше багатство. Ми разом -  в цьому наша сила».
Протягом тижня школярі брали участь у різноманітних виховних, розважальних і просвітницьких заходах. Кожний день тижня мав свою назву: понеділок «День доброти», вівторок «День тактовності», середа «День взаєморозуміння», четвер «День толерантності», п’ятниця «День відкритих сердець».
Загалом проведені заходи формували в учнів загальнолюдські моральні цінності, поширювали серед шкільної молоді принципи терпимості, сприяли налагодженню толерантних взаємин між учасниками навчального процесу. 
   Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!

Новини нашої школи | Переглядів: 48 | Додав: Molodia | Дата: 21.11.2022 | Коментарі (0)

   18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

    Щорічно 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства  з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 
Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.
   Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями.
Під час війни поширені різні форми сексуального насильства, кожна з яких є воєнним злочином: зґвалтування, погрози зґвалтування, каліцтво статевих органів, примусова проституція, примус дивитися на сексуальну наругу, сексуальне рабство, примусова вагітність, примусовий аборт, примусове оголення тощо.
   Соціальним педагогом Куцак Т.Л. та практичним психологом Суслик М.В. нашого ліцею протягом дня були проведені різні тематичні заходи у старших класах. А саме: перегляд і обговорення відеоматеріалів «Сексуальне насильство над дітьми: причини, наслідки і профілактика», «Історія Юльки» та «Історія Матеуша», «Відеокурс О.Нагули для батьків «Навчіть дитину захищатися», «Розкажи дорослому, якому довіряєш». 
   То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій.
Любов, довіра, увага, розуміння, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

Новини нашої школи | Переглядів: 54 | Додав: Molodia | Дата: 18.11.2022 | Коментарі (0)

З метою сформованості особистості, розвитку інтелектуальних творчих здібностей школярів, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, виховання інтересу до літератури та мови в Молодійському ліцеї розпочався Тиждень української мови та літератури.

 Iнтелектуальна гра «Де логіка?» зацікавила учнів 10-А класу. Наші учасники довели, що в житті потрібно завжди мати логічний підхід і зважати на аргументи!

 

      Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято гуртує нас усіх на шляху відродження духовності, зміцнення державності. 9 листопада об 11:00 учні  нашого ліцею спробували свої сили у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.Писали старанно, натхненно і з неймовірним хвилювання. Адже текст, написаний Іриною Цілик, розчулив кожного УКРАЇНЦЯ. Нехай кожен дім вистоїть, як фортеця, а наш спільний ДІМ якнайшвидше стане вільним, незалежним і чистим!

У День української писемності та мови розпочався

ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

 

Флешмоб   «Величаємо рідну мову - берегиню нашого народу!» 

 

Далі відкрийте статтю повністю натиснувши на назву верху.

Новини нашої школи | Переглядів: 86 | Додав: Molodia | Дата: 11.11.2022 | Коментарі (0)

  «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
З нагоди Дня української писемності та мови учні Молодійського ліцею долучилися до Радіодиктанту національної єдності 2022 та відзначили День народження української писемності

Новини нашої школи | Переглядів: 49 | Додав: Molodia | Дата: 09.11.2022 | Коментарі (0)

 Цьогоріч Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».

 Велике значення для утвердження національної самосвідомості українців мають народні звичаї, обряди, традиції, свята, які є невід’ємною частиною повсякденного життя і засобом збереження української ідентичності, його національної свідомості та людської гідності, головним чинником відродження українського народу, адже в цих життєдайних джерелах – душа народу.

 У бібліотеці Молодійського ліцею були проведені ряд заходів: книжкові виставки, бесіди, майстер – класи «Подарунок для героя», виготовлення брошур  «Українські обереги», виготовлення листівок для воїна, конкурс малюнків «Дякую захиснику України», смайл-опитування «Що таке патріотизм?» та інші.

Читачі активно приймали участь у заходах, ділились своїми враженнями від знайомств зі світом книг, а саме про Україну.

 Оформлено книжкову виставку «Моя незламна Україна».

 

З читачами-десятикласниками проведено смайл - опитування «Що таке патріотизм?».

Адже у такі непрості часи для нашої держави важливо виховувати у дітей почуття любові до рідної країни, гордості за свою національну приналежність.

Здобувачі освіти разом з педагогами з любов’ю та молитвами виготовляли ангелики-обереги та написали листи підтримки нашим воїнам з побажаннями та словами вдячності, які будуть передані на передову нашим Захисникам України, нашим Героям.

Проведено конкурс малюнків «Дякую захиснику України».

Новини нашої школи | Переглядів: 72 | Додав: Molodia | Дата: 04.11.2022 | Коментарі (0)

   У рамках відзначення Дня захисників і захисниць України, Дня Українського Козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці.Проєкт  «Сила нескорених або уклін вам, Захисники України!»Учні Молодійського ліцею провели ярмарку. Щира подяка за активність, ініціативність та підтримку усім батькам та учням, які долучилися до потрібної шкільної справи. Адже благодійність , де є бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку підтримати воїнів, що знаходяться на лінії фронту, відчуттям теплоти і вдячності.
   Бажаємо всім миру і благополуччя!

Новини нашої школи | Переглядів: 73 | Додав: Molodia | Дата: 21.10.2022 | Коментарі (0)


   Вітаємо всіх захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне та борються за нашу з вами перемогу! Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті! Дякуємо, підтримуємо та міцно обіймаємо!

   Ми впевнені, що завдяки таким Героям і Героїням, як Ви, нас точно чекає Перемога. З Днем захисника і захисниці України!

Героям країни,
Воїнам світла –
Захисникам України,
Що мужньо боронять нас
Від супостата,
Ні танком ні градом
Вас не залякати.
Всім тим що життя
Не шкодують віддати –
Низький вам уклін,
І велика подяка!

 

 

  14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці - важливе християнське свято, присвячене Богоматері та її заступництву для всіх віруючих. У цю дату можна відвідати богослужіння або помолитися Божій Матері вдома. 

  У цей день відзначається ще два свята - День українського козацтва і День захисника України. Всі ці свята пов'язані між собою, адже українські козаки дуже поважали Богородицю і саме вони були першими захисниками нашої Батьківщини.

 

Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим,

І під опіку візьми Вкраїну,

Не дай їй впасти знов на коліна.

Народ наш просить захисту в Тебе,

Бо Ти – Цариця Землі і Неба,

Прийми нас ще раз під свій Покров,

Вкотре благаєм Тебе ми знов.

Ти захисти нам Матір-Вкраїну,

Не дай зробити з неї руїну,

З колін підвестись нам поможи,

Вкраїну вільну нам ти збережи!

Новини нашої школи | Переглядів: 106 | Додав: Molodia | Дата: 14.10.2022 | Коментарі (0)

 

Вітаємо наших улюблених вчителів! Чудових людей, які присвятили свою роботу, все своє життя, подарували нам не тільки знання, а й свою любов. Ваша робота – це не просто праця – це справжнісіньке покликання, до якого потрібно підходити тільки з відкритим серцем і всією добротою душі. Дякую вам за ваше душевне тепло, за мудрість, за чесність і велике терпіння. Бажаємо вам щастя і здоров'я, незгасного запалу і пристрасті у вашій роботі, щоб ви виховали ще не одне гідне, розумне та освічене покоління. З Днем вчителя!

Нашого чудового вчителя, педагога за покликанням! Вітаємо Глевко Вікторію Миколаївну з отриманням нагрудного знаку Міністерства освіти та науки України "Відміник освіти"! Бажаємо трудових успіхів, слухняних учнів і чудових вражень від робочих буднів. Будьте здорові, справедливі і привітні. Великого вам особистого щастя і душевного благополуччя!

Новини нашої школи | Переглядів: 74 | Додав: Molodia | Дата: 01.10.2022 | Коментарі (0)

З 19 по 23 вересня в Молодійському ліцеї проходив Всеукраїнський тиждень протидії булінгу.

Практичний психолог Суслик М.В. та соціальний педагог Куцак Т.Л. у закладі провели просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення цькування.

 Повчальними були бесіди з елементами тренінгу на тему:« Стоп булінг !». У 10-А класі було проведено тренінгове заняття : «Зупинимо булінг!» Особливу увагу зупиняли на відмінностях булінгу від конфліктів чи сварок. Розповідали й про види принижень.

Також учні ліцею мали змогу переглянути відеоролики: «Булінг. Як захистити себе – поради від поліціянта», «Шкільний булінг», «Булінг у шкільному колективі».

Шановні ліцеїсти, сподіваємося, що Ваші права не будуть порушуватися, адже наш ліцей – це справжній дружній дім, де кожен може простягнути «руку допомоги». Якщо у Вас вдома чи в інших місцях трапляються конфліктні ситуації – не мовчіть! Звертайтеся до шкільних омбудсменів, вчителів, класних керівників, батьків або ж за телефонами довіри, які розміщені на дошці оголошень!

Новини нашої школи | Переглядів: 69 | Додав: Molodia | Дата: 23.09.2022 | Коментарі (0)

«Діти України за мир» -Міжнародний день миру в ліцеї

Міжнародний день миру відзначається 21 вересня 2022 року

  Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. Усвідомлюючи себе частинкою великого українського народу, що проходить складні випробування і об’єднався заради дотримання принципів свободи, миру, добра і поваги між людьми і народами, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, до відзначення цього свята щороку долучається і наш навчальний заклад. 


Я більш за все на світі хочу миру,
Щоб в дружбі й радості усі жили.
І про любов співали пісню щиру,
І добрими та світлими були.
Так, я так хочу, зовсім небагато,
Щоб квітами заповнились поля,
Щоб в кожного було на серці свято,
Й хлібами колосилася земля.
Щоб всі сміялись, світові раділи,
Й серця були і світлі, і ясні,
Й до мрії заповітної летіли,
Й співали чарівні свої пісні.
Так! Я так хочу — спокою та тиші,
Щоб дощиком вмивалися поля.
І хай про щастя діти пишуть вірші,
І хай цвіте від радості земля!

Надія Красоткіна

Новини нашої школи | Переглядів: 114 | Додав: Molodia | Дата: 21.09.2022 | Коментарі (0)

До Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» у Молодійському ліцеї  під гаслом « Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» 14-15 вересня 2022 року  відбулося прибирання різних локацій найактивнішими ліцеїстами. 

 

Новини нашої школи | Переглядів: 87 | Додав: Molodia | Дата: 15.09.2022 | Коментарі (0)

   Першовересень – день знань, свято кожної родини, свято кожної школи . Сьогодні здорова, щаслива дітвора, разом з батьками, бабусями й дідусями, від самого ранку юрбиться  на подвір'ї нашого ліцею.

   Гостинно відкрились двері для всіх учнів . Маленькі, несміливі першокласники вступили урочисто до свого першого навчального закладу. А для випускників були побажання , щоб останній рік, проведений у стінах рідного ліцею, став роком роздумів, наполегливої  праці, духовного зростання.

  На святі Першого дзвоника було багато вітань і побажань школярам, педагогам, батькам від  директора ліцею Ф.В.Сарафінчан , сільського голови Г.С. Коблюка , керівника відділу освіти  О.В.Семинюк, ЗНВР О.В .Круліковської.

Новий 2022/2023 навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна вистояла у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, заплативши за це тисячами людських життів, втративши частину своєї території. Але ми віримо-ПЕРЕМОГА за нами !На нашій землі запанує мир та добробут!

  Нехай  чекають Вас тільки нові пізнання, успіх і везіння, нехай день знань надихне на нові досягнення, дасть тверду опору для подальших життєвих перспектив!

Новини нашої школи | Переглядів: 106 | Додав: Molodia | Дата: 01.09.2022 | Коментарі (0)

Зустріч із захисниками та нагородження подяками волонтерів - учасників групи "Маскувальна сітка в Чернівцях" до 31-ї річниці Незалежності України!

Новини нашої школи | Переглядів: 79 | Додав: Molodia | Дата: 31.08.2022 | Коментарі (0)

24 серпня 2022 року вітаємо країну та кожного українця

з 31 Днем Незалежності.

    24 серпня в усіх нас грандіозний привід для свята. Адже Україна починається з нас, її громадян, які бережуть традиції, поважають один одного, будують спільне майбутнє і стають його боронити, коли це необхідно.

Моя прекрасна, вільна, незалежна, 
Моє натхнення, гордість, цілий світ. 
Моя любов велика та безмежна, 
Моя свобода, мій легкий політ. 
Моє коріння, мова солов‘іна, 
Я вірю, скільки років не мине. 
Ти житимеш у славі, Україно, 
Вітаю з Днем народження Тебе!

 

На 24 серпня рекомендації від правоохоронців такі:

 • дотримуватися комендантської години;

 • не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та перебувати в укриттях;

 • обмежити відвідування масових заходів у громадських та громадських місцях;

 • повідомляти правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб, які перебувають у недозволених місцях.

Бережімо себе! Збережемо Україну!

Новини нашої школи | Переглядів: 88 | Додав: Molodia | Дата: 24.08.2022 | Коментарі (0)

  23 серпня всі громадяни нашої країни відзначають День державного прапора. Наступного дня зустрічають ще одне важливе свято - День незалежності.

Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

Синьо-жовтий стяг: символічне значення кольорів

Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви.

Дехто ж стверджує, що насправді барви нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи – воду і вогонь. Водночас, з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір – уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій – усе земне.

  Блакитні небеса над безкрайніми польовими просторами матінки України - відбиваються на гордому полотні нашого прапора! Пишайся своїм прапором, патріот, адже Україна - мужнім духом, велика та квітуча країна! Піднеси прапор над головою, хай вільний вітер хвилює його хвилями свободи та легкості! Радуйся, танцюй та веселись під синьо-жовтим небом! Зі святом, українці!

Новини нашої школи | Переглядів: 85 | Додав: Molodia | Дата: 23.08.2022 | Коментарі (0)

Загальні збори колективу ЗЗСО з традиційним публічним звітом про діяльність Молодійського ліцею протягом 2021/2022 н.р.

     

   Кожен навчальний рік особливий і неповторний.Підведення його підсумків спонукає до осмислення досягнень і невдач, проблем і пошуків шляхів їх вирішення. Який же слід залишить в історії Молодійського ліцею 2021-2022 навчальний рік?

Дирекція Молодійського ліцею Чагорської сільської ради  сьогодні, 19 серпня 2022 року, звітувала на загальних зборах (конференції) колективу ЗЗСО про діяльність протягом 2021/2022 навчального року.  Загальні збори (конференція) проходили у дистанційному форматі (онлайн). Делегованими представниками були члени батьківського комітету закладу, учнівського самоврядування та педагогічної ради закладу. У роботі взяли участь 90 чоловік.  

 На загальних зборах (конференції) розглянуто наступні питання порядку денного:

 • 1. Про затвердження Положення про загальні збори (конференція) Молодійського ліцею. Доповідач:  Філіча САРАФІНЧАН, директор ліцею.
 • 2. Про затвердження Положення про порядок звітування директора Молодійського ліцею перед громадськістю.
  Доповідач: Філіча САРАФІНЧАН, директор ліцею.
 • 3. Про затвердження Положення про батьківський актив. Молодійського ліцею.
  Доповідач: Оксана МАНДРЕК, ЗВР
 • 4. Про результати діяльності Молодійського ліцею за 2021/2022 н.р.
  Доповідач
  і:
 • Філіча САРАФІНЧАН, директор ліцею
 • Олена КРУЛІКОВСЬКА, ЗНВР
 • Оксана МАНДРЕК, ЗВР.

Загальним рішенням було оцінено роботу Молодійського ліцею протягом 2021/2022 н.р. на високому  рівні.

 

..............................................

ПОЛОЖЕННЯ про порядок звітування директора Молодійського ліцею перед педагогічним колективом та громадськістю

Новини нашої школи | Переглядів: 101 | Додав: Molodia | Дата: 19.08.2022 | Коментарі (0)